Już za kilka dni w Kozienicach, Magnuszewie oraz Garbatce-Letnisku zostaną oddane do użytku nowoczesne, solidne drewniane altany. Całkowita powierzchnia każdej z nich to 35m2. Każda z nich została wyposażona w drewniane ławy i stoły oraz grilla.

Altany powstały w ramach projektu współpracy pn. „Dziedzictwo Kulinarne Naszą Atrakcją” – akronim DKNA, współfinansowanego ze środków UE w ramach poddziałania 19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Projekt współpracy realizowany jest przez trzech partnerów: Stowarzyszenie LGD „Puszcza Kozienicka”, Stowarzyszenie „Korona Północnego Krakowa” oraz Stowarzyszenie LGD “Powiatu  Wielickiego”.

Łączna wartość inwestycji  to kwota  270 000 tys.  zł.  Cena jednostkowa   każdej altany  to kwota 90 000 zł, co powoduje, że jest to najdroższa jak dotąd inwestycja infrastrukturalna  realizowana   przez LGD “Puszcza Kozienicka”  w ramach projektów współpracy na obszarze działania Stowarzyszenia.

Zapraszamy na materiał przygotowany przez Kozienice24: https://kozienice24.pl/wideo-lubicie-grillowac-lgd-puszcza-kozienicka-szykuje-dla-was-specjalne-drewniane-altany/

 

fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass