Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka zaprasza na wystawę rysunku Ewy Pazyny pt. BAJKObujanie. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 17 lutego 2017r. (piątek) o godz. 17.00 w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

Czarny karton, ołówek, pastele, gdzieniegdzie muśnięcie akwarelą – rysunki z cyklu „Bajkobujanie”, to ilustracje do książki pod tym samym tytułem oraz prace pozostające w klimacie zawartych w książce opowieści. Emanuje z rysunków harmonia i spokój. Baśniowe i tajemnicze zapraszają do wspólnego odkrywania krainy „Zawsze Być Może”. Ewa Pazyna z lekkością i przymrużeniem oka opowiada historie, które przytrafiają się każdemu z nas. W snach. Każdy rysunek to zatrzymana w kadrze opowieść. Kształty i barwy w natarciu – wyzwalają uśmiech i pozwalają ulecieć pobudzonej fantazji…

Ewa Pazyna – rysowniczka, graficzka, ilustratorka i pisarka, absolwentka Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od roku 1993 stała współpraca ilustratorska z autorami oraz wydawnictwami publikacji archeologicznych w kraju i za granicą. Od lat w ścisłej czołówce europejskich rysowników specjalizujących się w tej dziedzinie. W dorobku ilustracje w ponad stu publikacjach naukowych. Równolegle powstają finezyjne i żartobliwe rysunki portretujące pełen pogody i harmonii świat wewnętrzny autorki. Od 2004 w Związku Polskich Artystów Plastyków. Udział w dziesięciu wystawach zbiorowych. Dwadzieścia jeden wystaw indywidualnych, m.in. w warszawskich galeriach „Abakus” i „Stara Prochownia”. W roku 2011 ukazała się autorska książka – zbiór bajek i rysunków onirycznych pt. „Bajkobujanie”. Prace w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce, Kanadzie, USA, w Niemczech, Norwegii, Francji, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Wybór rysunków – www.pazyna.pl i na Facebooku.

Wystawa czynna do 4 kwietnia 2017 r.