Pisanki, wiosenne stroiki a nawet kurczaki na „zgrabnych” drucianych nóżkach – to niewielka część tego, co powstało podczas wielkanocnych warsztatów międzypokoleniowych zorganizowanych 3 marca w Publicznym Gimnazjum w Mniszewie.

Zajęcia zostały przygotowane przy współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych „Pokolenia”, które na warsztatach reprezentowała wiceprezes pani Małgorzata Marchewka. Poprowadziła je florystka pani Wioleta Kuźniak.

Celem zajęć było przypomnienie różnorodnych tradycji i zwyczajów związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, jak również zwiększenie integracji między pokoleniami oraz zachęcenie do aktywności społecznej młodzieży i dorosłych z gminy Magnuszew. Uczestnicy mogli również dać upust swoim artystycznym talentom, pobudzić wyobraźnię i swoją kreatywność.

Na warsztatach pojawiły się całe rodziny, a wszyscy wzajemnie się wspierali i inspirowali do działania.

Na kilka godzin sala szkolna zamieniła się w kolorowy warsztat. W ruch poszły wstążki, patyczki, kurczaczki i kolorowe jajeczka. Klejone, skręcane, oplatane. Nawet zielony mech znalazł swoje miejsce i jak zwykle „leniwie” rozgościł się na wianuszkach. Na efekty pracy długo nie trzeba było czekać. Powstały prace wyjątkowe i nietuzinkowe – stroiki, pisanki oraz wieńce wielkanocne w kolorach wiosny. A, że Wielkanoc to bez wątpienia jedne z najbardziej radosnych, a zarazem najważniejszych świąt, nic więc dziwnego, że warsztatom towarzyszyła wyjątkowa atmosfera, barwna, ciepła i przepełniona radością.