W poniedziałek 29 stycznia w Kozienicach odbyły się warsztaty rękodzielnicze pod wdzięczną nazwą „Świat z papieru”.

W warsztatach wzięły udział panie z Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów, które pod czujnym okiem instruktorek: twórczyni regionalnej pani Barbary Drachal oraz pani Aleksandry Wieczorek – pracownika biura LGD uczyły się tworzyć cudeńka z papieru metodą quillingu.

Quilling to coraz popularniejsza metoda rękodzielnicza. W języku angielskim quilling oznacza “nawijać na piórko lub rurkę”. To technika tworzenia różnorodnych ozdób przy użyciu wąskich pasków kolorowego papieru, które zawija się i formuje, nadając zamierzone kształty. W polskim tłumaczeniu można tę metodę nazwać papierowym filigranem.

Podczas warsztatów panie nauczyły się nie tylko zwijać kolorowe paski papieru, ale przede wszystkim formować z nich różnorodne, przestrzenne kształty. W rezultacie powstały kwiaty, pawie piórka, serduszka a nawet przedstawiciele zwierzęcego świata t.j kot, sowa czy ważka.

Warsztaty rękodzielnicze „Świat z papieru” to pierwsze zajęcia z czterech, które nasze stowarzyszenie przygotowało dla pań z Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów w Kozienicach. Podczas kolejnych zajęć uczestnicy będą mieli okazje zapoznać się z innymi technikami rękodzielniczymi, które miejmy nadzieję pobudzą ich wyobraźnie oraz artystyczną kreatywność.