Osiem cykli warsztatów!!! Dwadzieścia cztery zajęcia i ponad osiemdziesiąt uczestniczek zajęć!!

Tak w kilku słowach można  podsumować projekt dla Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń, który nasze LGD “Puszcza Kozienicka” przeprowadziło w ciągu dwóch ostatnich miesięcy, na terenie powiatu kozienickiego.

Ostatnie zajęcia odbyły się w dniach 25 – 27 kwietnia 2022 roku w OSP w Brzeźnicy. Wzięły w nich udział przedstawicielki KGW w Brzeźnicy, KGW w Samwodziu, KGW “Psarzanki” w Psarach oraz KGW “Rudzianki” w Rudzie. Jak zwykle było smacznie, sympatycznie i bardzo kreatywnie!!!

W ramach warsztatów kulinarnych prowadzonych przez Katarzynę Kosmalę – szefową działu kulinarnego czasopisma “Gospodyni” i “Tygodnika Poradnik Rolniczy” oraz autorkę książki “Ziołowe Smaki” nasze panie poznały nowe smaki, jak również dowiedziały się w jaki sposób “mądrze” zarządzać lokalnymi zasobami i nie marnować żywności. Podczas wszystkich warsztatów panie przetestowały 48 przepisów, nie tylko na pyszne i pełne wartości odżywczych dania, ale również na smakowite napoje.

Tomasz Wodziński szkoleniowiec i restaurator poprowadził natomiast 8 warsztatów z carvingu, podczas, których panie zapoznały się z historią carvingu, narzędziami do carvingu oraz sposobem ich prawidłowego używania. Nauczyły się podstaw tej trudnej sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach.

Ostatni cykl 8 warsztatów dotyczył artystycznego dekorowania babeczek. Zajęcia poprowadziła Ilona Samek – Baran, która przy użyciu cukierniczego “sprzętu” nauczyła nasze kursantki, w jaki sposób zamienić zwykły wypiek w cukiernicze dzieło sztuki.

 

Zdjęcia: Ilona Samek – Baran , Katarzyna Kosmala, Tomasz Wodziński