W środę 14 lutego w Magnuszewie odbyły się kolejne z serii warsztatów rękodzielniczych, które nasze stowarzyszenie przygotowało dla mieszkańców powiatu kozienickiego. Tym razem zajęcia dotyczyły ozdabiania przedmiotów codziennego użytku metodą decoupage.

Decoupage jest obecnie jedną z najbardziej popularnych technik rękodzielniczych, rozwijających się w nurcie ogólnej mody na handmade. Przy pomocy wzorów wycinanych z ozdobnego papieru lub serwetki możemy udekorować wszelkie przedmioty codziennego użytku, aby sprawiały one wrażenie ręcznie namalowanych.

W projekcie wzięły udział członkinie Klubu Seniora, który zaledwie trzy tygodnie temu powstał na terenie gminy Magnuszew.

Warsztaty poprowadziła Aleksandra Wieczorek – pracownik biura LGD, która zaprezentowała paniom historię oraz ciekawostki dotyczące decoupage oraz opowiedziała o materiałach wykorzystywanych w tej technice. Podczas zajęć uczestniczki poznały technikę zdobniczą decoupage krok po kroku i dowiedziały się, jak w prosty, ale efektowny sposób można ozdabiać i odnawiać różne przedmioty. W rezultacie powstały wyjątkowe prace. I choć panie pierwszy raz miały do czynienia z tą techniką, poradziły sobie wybornie na każdym etapie procesu zdobienia, przeobrażając drewniane deseczki w piękne obrazy.