Ogromnie cieszymy się z pierwszych zajęć w zapowiadanych już wcześnie pokazach “Szkoły z pasją”.

Projekt powstał z inicjatywy Naszego Stowarzyszenia i jest realizowany ze środków unijnych za pośrednictwem LGD „Puszcza Kozienicka” w partnerstwie z Samorządami gmin powiatu kozienickiego.

Twórcą projektu “SZKOŁA Z PASJĄ” jest Krystian Herba – polski sportowiec specjalizujący się w trialu rowerowym. To jego pasja oraz doświadczenie z pracy w szkole oraz na scenie (ponad 1000 występów rowerowych Polsce i na świecie) popchnęły go do stworzenia tak niezwykłego projektu i zaangażowania w niego tak FANTASTYCZNYCH LUDZI!!!


Pierwsze spotkanie za nami!!!

Nasz pierwszy pokaz – Szkoła Podstawowa w Magnuszewie. Naszym gościem był Paweł “Dazzle” Kidoń – MISTRZ ŚWIATA w freestyle Basketball, pierwszy Europejczyk w legendarnej amerykańskiej drużynie Harlem Globetrotters.
Jego umiejętności są równie niesamowite jak historia jego kariery
To właśnie on wystąpił w dniu dzisiejszym dla uczniów Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie.
Występ Pawła Kidonia w dwóch turach obejrzało łącznie prawie 500 uczniów.Od tego gościa ciężko oderwać wzrok. Czaruje publiczność wykonując niesamowite tricki z piłką. Mistrz Świata Basketball Freestyle
-To 1-szy Polak i 1-szy Europejczyk w legendarnej amerykańskiej drużynie Harlem Globetrotters. To także 3-krotny Mistrz Polski Basketball Freestyle.Z piłką do kosza nie rozstaje się już od 12 lat… ma obsesje na punkcie całkowitej kontroli nad nią.
Tworzy tricki z elementami breakdance’a. Dzięki uporowi i ciężkiej pracy trzykrotnie zdobył tytuł mistrza Polski Basketball Freestyle. Jego największym osiągnięciem jest pokonanie 107 zawodników z całego świata w Chinach i tym samym zdobycie tytułu Mistrza Świata w swojej dziedzinie.
Jest także pierwszym Polakiem i pierwszym Europejczykiem w szeregach amerykańskiej drużyny Harlem Globetrotters i razem z nimi występuje na największych światowych arenach udowadniając, ze niemożliwe nie istnieje.
Oprócz zapierających dech w piersiach pokazów akrobacji z piłką mistrz opowiadał też o swojej pasji oraz drodze jaką przebył jako sportowiec, aby dziś być w miejscu, w którym jest i odpowiadał na pytania dzieci np. jaką dietę stosuje.
Spotkanie poprowadził energetyczny tancerz, choreograf, instruktor, wodzirej i pasjonata- Grzegorz Pittner z A&G Dance Studio. Swoim optymizmem oraz pracowitością zaraża ludzi na warsztatach tanecznych, które prowadzi w Polsce jak i za jej granicami. Rozgrzał naszą szkolna publiczność do czerwoności.


Co jest najwspanialsze w pokazach “Szkoły z pasją”?
PUBLICZNOŚĆ. Przekonajcie się o tym w naszej fotorelacji.
To był niesamowity dzień dla dzieci i dla dorosłych

Bardzo dziękujemy Wójtowi Gminy Magnuszew i dyrekcji szkoły za ciepłe przyjęcie i współpracę !!! Do zobaczenia w kolejnym odcinku szkoły z pasją, z kolejnym mistrzem. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku.

Stowarzyszenie LGD „Puszcza Kozienicka”