W sobotę 16 czerwca 20178 roku na placu zabaw w sołectwie Molendy – gmina Garbatka – Letnisko odbył się tradycyjnie festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Organizatorami wydarzenia byli: sołtys sołectwa Molendy Pani Barbara Kwaśnik z Radą sołecką, Urząd Gminy Garbatka-Letnisko oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka”.

Zebranych gości powitała serdecznie Pani Barbara Kwaśnik, która życzyła wszystkim wspaniałej zabawy. Jak co roku na świętujące dzieci czekało mnóstwo atrakcji oraz konkursów z nagrodami. W zabawie uczestniczyły całe rodziny. W przerwach pomiędzy konkursami, dzieci bawiły się na karuzeli, zjeżdżalni, huśtawce, miały możliwość usiąść w kabinie wozu strażackiego, zapoznać się ze sprzętem pożarniczym oraz dowiedzieć się jak ciężką pracą jest zawód strażaka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również przejażdżki motocyklami. W międzyczasie można było pomalować sobie buźkę, posilić się ciastem, kiełbaską z grilla oraz bigosem. A że na ten dzień dzieci czekają z niecierpliwością cały rok, nie mogło się więc obyć bez szeregu atrakcji.

W imprezie uczestniczyła także Jednostka OSP w Garbatce – Letnisko, która przygotowała dla milusińskich wspaniały pokaz.

Podczas imprezy dzieci wraz z rodzicami mogły wziąć udział w licznych konkursach i zabawach. Nie zabrakło oczywiście atrakcyjnych upominków dla zwycięzców.

Dla dzieci przygotowano również darmową loterię fantową, w której każdy los był wygrany. A “głodni” nie tylko wrażeń mogli posilić się słodkościami oraz przekąskami z grilla.

Nasze Stowarzyszenie już po raz piąty włączyło się w przygotowanie tego wydarzenia finansując między innymi ze środków unijnych zakup 30 kg kiełbasek na grila dla wszystkich przybyłych na festyn.

Irena Bielawska-kierownik biura