W sobotnie popołudnie 2 grudnia w Świerżach Górnych upłynęło pod znakiem przedświątecznego spotkania „Wigilia z Eneą” oraz 5 lecia KGW – Świerże Górne. Spotkanie obfitowało w wiele atrakcji, nie tylko dla najmłodszych uczestników, ale także dla dorosłych Najważniejszym punktem spotkania były Jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów i przedszkolaków placówek oświatowych z terenu Świerży. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Świerżach Górnych przygotowały potrawy i przekąski świąteczne.

W związku z obchodzonym w tym miesiącu Jubileuszem 5-lecia działalności Koła, Panie zaprosiły gości na okolicznościowy tort i na ręce obecnej na uroczystości Prezes LGD „Puszcza Kozienicka” Ireny Bielawskiej złożyły podziękowania za pomoc jaką przez te 5 lat swojej działalności otrzymały od Zarządu i biura naszego Stowarzyszenia.

Obecna na wigilijnym spotkaniu Irena Bielawska, w imieniu Zarządu LGD złożyła serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt. Życzenia przekazali także, Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski, Wicestarosta pow. kozienickiego Małgorzata Bebelska, Wiceprezes ds. pracowniczych Enea Wytwarzanie Sławomir Zielony, oraz Radni Rady Miejskiej w Kozienicach Ewa Malec i Marcin Ogórek.

Oczekiwanie na przybycie Świętego Mikołaja umiliło zebranym wspólne biesiadowanie przy kolędach i pastorałkach. Mikołaj przywiózł prezenty dla najmłodzszych uczestnikow i niektórych grzecznych dorosłych.

Panie z KGW sprawiły zaproszonym gościom niespodziankę wręczając przygotowane prze Koło piękne wieńce Bożonarodzeniowe. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i piekny prezent.