Spotkanie ludzi z pasją do stolarstwa tradycyjnego i z ciekawością do drewna wszelkiego – to właśnie Piknik Stolarski, który w dniach 6-8 sierpnia 2023r odbył się w Woli Klasztornej, w gminie Sieciechów.


Jego uczestnicy brali udział w takich zajęciach jak: stolarstwo tradycyjne, snycerstwo, struganie drewnianych łyżek (żeby było czym jeść zupę!!!), wyplatanie wikliny i tworzenie z niej pięknych ozdób – pater, rożków do wieszania na ścianie. I oczywiście słuchanie opowieści o konserwacji drewna.


Piknik zakończył się w niedzielę aktywnym “kiermaszowaniem” i koncertami zespołów Power Blues i SO Easy. Na kiermaszu można było nabyć wyroby z drewna, wikliny, rękodzieło, maskotki i spróbować smakołyków przygotowanych przez Panie z KGW Sieciechów.


Na kiermaszu stolarskim nie mogło zabraknąć naszego Stowarzyszenia – LGD „Puszcza Kozienicka” z materiałami promocyjnymi i gadżetami.
Piknik po raz kolejny zorganizowała Pani Aneta Krzyżak – pasjonat drewna wszelakiego, mieszkanka Woli Klasztornej przy wsparciu finansowym z LGD „ Puszcza Kozienicka.”


Wbrew obawom pogoda dopisała. Zapraszamy za rok!!!