Szanowni Państwo,
W związku z otrzymanymi pytaniami dotyczącymi opublikowanego w dniu 03.07.2019 zapytania ofertowego na sprzedaż, dostawę i montaż 3 infokiosków Zamawiający udziela odpowiedzi.

Pytanie nr 1.
Czy mogliby Państwo doprecyzować, gdzie zamontowane będzie urządzenie (na zewnątrz czy wewnątrz budynku)?

Odpowiedź: Urządzenie będzie zamontowane wewnątrz budynku.

Pytanie nr 2.
W SIWZ czytamy: Kolorystyka obudowy – do uzgodnienia z Zamawiającym – z blachy aluminiowej lub stali nierdzewnej. Czy to oznacza, że obudowa ma być ze stali nierdzewnej lub aluminium, czy raczej chodzi o kolor właśnie (farba) lub dodatki tych stali poprawiające estetykę?

Odpowiedź:
Kolorystyka obudowy: kolor do wybory z palety RAL – do uzgodnienia z Zamawiającym.
Materiał z jakiego ma być wykonana obudowa: aluminium, stal nierdzewna lub blachy stalowej

Pytanie nr 3.
W SIWZ czytamy: min. dwa pełne złącza 1 x HDMI i 1 x DP. Czy nie powinno być inaczej sformułowane i brzmieć: min. dwa pełne złącza HDMI lub DP (przeważnie występują wymiennie)?

Odpowiedź:
Zamawiający podtrzymuję zapisy SIWZ

Pytanie nr 4
W SIWZ czytamy: Jednostka komputerowa: złącza USB: min. 2 szt. złącze USB typ C na przednim panelu obudowy oraz 2 USD 3.0 i 2 x USD 2.0 . Czy nie ma błędu w opisie i rzeczywiście jest wymagane złącze USB typ C, czyli typowe dla telefonów komórkowych lub tabletów, co nieco kłóci się z innymi zapisami o jednostce komputerowej i proszę o informację, jakie porty symbolizuje określenie porty USD, bo nie spotkaliśmy się z takimi portami.

Odpowiedź:
Zamawiający chce posiadać najnowsze rozwiązania technologiczne. Zamawiający podtrzymuję zapisy SIWZ.

Porty USD – Literówka w zapisie, poprawny zapis powinien być: USB

Pytanie nr 5
Nakładka dotykowa: – Nakładka dotykowa w technologii IR Infrared (podczerwień) z min. 2 punktami dotykowymi. Czy Zamawiający dopuszcza inny rodzaj dotyku- tj. nowsze rozwiązania technologiczne, czyli nakładkę w technologii pojemnościowej?

Odpowiedź:
Zamawiający dopuszcza inny rodzaj dotyku. Preferowana jest jednak nakładka dotykowa w technologii IR Infrared (podczerwień) z min. 2 punktami dotykowymi.

Pytanie nr 6
Chciałbym zadać pytanie odnośnie specyfikacji jednostki stacjonarnej PC. Przejrzałem masę konfiguracji różnych producentów PC i żaden z komputerów nie posiadał takiej specyfikacji: USB typ C, HDMI, DP, karta łączności bezprzewodowej z dwoma antenami zewnętrznymi, złącze RS232, Max wymiary 40 x 180 x 180 mm. Oczywiście w wielu modelach specyfikacja w 80% jest zgodna aczkolwiek 100% pokrycia nie ma w żadnym. Czy mogą Państwo zasugerować o jaki konkretnie model komputera chodzi?

Odpowiedź:
Komputer posiadający podobną specyfikację to m.in. Model PCS Jupiter 381


Wyjaśnienia udzielone przez Zamawiającego na powyżej wskazane pytania Wykonawców nie zmieniają w żaden sposób treści Zapytania ofertowego i w związku z tym nie wymagają przedłużenia terminu składania ofert. Jednocześnie informujemy, że zapytanie ofertowe służy rozeznaniu rynku i nie podlega pod Ustawę Pzp.