Szanowni Państwo, pragniemy Państwa poinformować, że potrawa z naszego regionu – „Kapusta dębowa” została zgłoszona przez Stowarzyszenie „Nowoczesna Gospodyni” ze Stanisławic do ogólnopolskiego konkursu kulinarnego organizowanego przez Redakcję portalu mojekgw.pl oraz kwartalnik „mojaWieś”.

W chwili obecnej nasza potrawa została wybrana przez komisję jako jedna z dwóch z województwa mazowieckiego i tym samym przeszła do etapu III konkursu tzw. kłosowania.

Podczas tego etapu – trwającego do 31 lipca br. każdy z Państwa może oddać na nią głos. Do czego serdecznie Państwa namawiamy.

Wystarczy wejść na portal mojawies lub konkurs.mojawies zarejestrować się i po otrzymaniu loginu, hasła oraz zalogowaniu oddać głos – „zakłosować”, wybierając województwo mazowieckie – Kapusta dębowa. Przy czym jedna osoba może oddać jeden głos dziennie (możecie Państwo oddawać głos codziennie aż do 31 lipca).

Wyróżnione przepisy zostaną wydrukowane w „Kulinarnej Biblii Polskich Potraw Tradycyjnych”, która będzie dostępna w całej Polsce.

Do ogólnopolskiego finału (IV etap) zakwalifikuje się 16 najlepszych potraw z 16 województw, które zdobyły najwięcej kłosów w etapie III. Podczas uroczystej gali finałowej nastąpi prezentacja potraw, wzorowana na telewizyjnych show kulinarnych. Polegać ona będzie na przyrządzaniu potraw na żywo, na profesjonalnych stanowiskach pod okiem zacnego jury składającego się z kulinarnych autorytetów. Jury wyłoni trzy najlepsze potrawy tradycyjne, które wygrają bardzo atrakcyjne nagrody.

Szanowni Państwo wspierajmy nasze lokalne potrawy – kłosujmy!!!