W dniu 16.07.2023r  mieszkańcy wsi Marianów, a szczególnie Panie z KGW „Marianianki” mogli się przekonać, że marzenia się spełniają i w ich miejscowości została oddana do użytku tak długo oczekiwana, nowa piękna świetlica, skrojona na miarę potrzeb wsi. Pomogły im w tym oczywiście środki unijne pozyskane ze Stowarzyszenia  LGD „Puszcza Kozienicka” w kwocie 150 000 złotych.

 Uroczystego otwarcia nowego obiektu dokonała Prezes Stowarzyszenia Irena Bielawska  razem z gospodarzem tego terenu, wójtem gminy Głowaczów Hubertem Czubajem w towarzystwie  Starosty powiatu kozienickiego Krzysztofa Wolskiego, Radnego Sejmiku woj. Mazowieckiego Leszka Przybytniaka i Prezes Stowarzyszenia „Wesołe Słoneczka z Cecylówki Brzózkiej” Agnieszki Sygockiej – beneficjanta projektu. Razem ze świetlicą oddano też do użytku nowy plac zabaw, również sfinansowany ze środków LGD „Puszcza Kozienicka” w kwocie  64 723 złotych. Na koniec części oficjalnej, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Cecylówce-Brzózkiej poświęcił budynek i dokonano symbolicznego otwarcia.

 Uroczystości towarzyszył  piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

 Festyn rodzinny i otwarcie świetlicy, pomimo upalnej pogody przyciągnęły wiele osób. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych atrakcje przygotowały: Panie z Biblioteki Publicznej Gminy Głowaczów oraz Animatorki z Madagaskar – animacje dla dzieci. Dzieci mogły skorzystać również z darmowych dmuchańców.

 Strażacy z OSP Brzóza pomagali w ostudzeniu temperatury tworząc kurtyny wodne. Swoje stoiska z przepysznymi potrawami oraz słodkościami przygotowały Panie z KGW z Brzózy, KGW “Wólczanki” oraz KGW “Marianianki”. Swoją obecnością zaszczycili również: Nadleśnictwo Kozienice, Lasy Państwowe, Służba Więzienna z Żytkowic oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głowaczowie.

 W część artystycznej wystąpiły dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Ursynowie,  panie ze Stowarzyszenia “Słowik” zaśpiewały utwory biesiadne oraz specjalnie przygotowaną na tą okoliczność piosenkę, którą publiczność nagrodziła gromkimi brawami.  KGW „Marianianki” przedstawiły zaś skecz, za który w zeszłym roku zdobyły wyróżnienie na przeglądzie Kół Gospodyń Wiejskich w Garbatce – Letnisku. Festyn zakończył się wspólną zabawą, do której wszystkich przybyłych zaprosił DJ Aro.

Mamy nadzieję, że obie inwestycje będą służyły przez wiele lat mieszkańcom Marianowa  i będą miejscem integracji lokalnej społeczności.