Szanowni Państwo!!!

Oddajemy w Państwa ręce wydawnictwo szczególne, w którym Ziemia Kozienicka prezentuje nam się w sposób niecodzienny, bo od kuchni. Książkę, w której niczym w dobrej potrawie historia, tradycja i współczesność przeplatają się swoimi smakami.

W daniu tym znajdziecie kilogram ciekawych opowieści, litr mądrości pokoleń, gram historii i kultury własnego regionu oraz ponad 200 przepisów na potrawy dawne i współczesne.

Zabierzemy Was w podróż, która przywoła dawne obrazy, smaki, emocje i aromaty. Przeprowadzimy Was przez cztery pory roku, pokazując jakie tradycje kulinarne związane były z określonymi świętami. Pokażemy jak nasi przodkowie radzili sobie z okresami głodu i jakie potrawy miały dla nich szczególne znaczenie. Opowiemy o zdrowotnych właściwościach produktów, w jaki sposób wpływały na urodę i które z nich posiadały funkcje magiczne.

Odkryjemy “Smaki Ziemi Kozienickiej”, doprawione szczyptą zrozumienia lokalnych obyczajów. Bo kuchnia to nie tylko dobre jedzenie, ale również skarbnica tożsamości naszego regionu.

Publikacja jest bezpłatna. Dostępna jest w biurze LGD “Puszcza Kozienicka” oraz na naszej stronie internetowej: http://lgdkozienice.pl/media/wydawnictwa/