W sobotę 10 czerwca 2017 roku na placu zabaw w sołectwie Molendy – gmina Garbatka – Letnisko odbył się tradycyjnie festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Organizatorami wydarzenia byli: sołtys sołectwa Molendy Pani Barbara Kwaśnik z Radą sołecką, Urząd Gminy Garbatka-Letnisko oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka”.

Zebranych gości powitała serdecznie Pani Barbara Kwaśnik, która życzyła wszystkim wspaniałej zabawy. Jak co roku na świętujące dzieci czekało mnóstwo atrakcji oraz konkursów z nagrodami. W zabawie uczestniczyły całe rodziny.

W przerwach pomiędzy konkursami, dzieci bawiły się na karuzeli, zjeżdżalni, huśtawce, miały możliwość usiąść w kabinie wozu strażackiego, zapoznać się ze sprzętem pożarniczym oraz dowiedzieć się jak ciężką pracą jest zawód strażaka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również przejażdżki motocyklami. W międzyczasie można było pomalować sobie buźkę, posilić się ciastem, kiełbaską z grilla oraz bigosem.

Nie zabrakło także występów popularnych i znanych osobistości, a mianowicie „Maryli Rodowicz i Zenona Martyniuka”, którzy w napiętym grafiku artystycznym znaleźli wolną chwilę by zaśpiewać dla dzieci w Molendach. Śpiewająca widownia bawiła się fantastycznie!

Od samego początku imprezy, zebrani licznie gromadzili się przy stoisku Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka”. Powodem były świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców, które świetnie gasiły pragnienie w to upalne popołudnie oraz nasze najnowsze wydawnictwo „Produkty lokalne Ziemi Kozienickiej”.