Dnia 04 czerwca 2017 roku na terenie boiska sportowego ZSP w Gniewoszowie odbył się Festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, połączony z I Spartakiadą Sołectw. Organizatorami spotkania był samorząd gminy Gniewoszów oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka”, przy współpracy ze szkołami gminy Gniewoszów oraz Biblioteką Publiczną Gminy Gniewoszów.

Festyn rozpoczął się od występów uczniów z PSP w Wysokim Kole oraz z ZSP w Gniewoszowie. W bloku artystycznym mogliśmy podziwiać nie tylko popisy wokalne, ale również taneczne akrobacje.

W międzyczasie najmłodszych zabawiali animatorzy, wśród których znajdował się kolorowy clown Ricardo: było malowanie twarzy, zabawy z chustą, czy pokaz ogromnych, mydlanych baniek. Dzieci mogły również skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni a odważniejsi zmierzyć się z symulatorem byka rodeo.

Tuż po bloku dla najmłodszych przyszedł czas na zmagania dla starszych uczestników festynu – I Spartakiadę Sołectw.

Przybyłych gości powitał gospodarz imprezy wójt Marcin Szymon Gac, który życzył wszystkim udanej zabawy. Następnie Danuta Błażyńska zapoznała zebranych z zasadami rywalizacji, informując, że każdego roku w Spartakiadzie będą brać udział trzy sołectwa. A zwycięzcy poszczególnych Spartakiad spotkają się w wielkim finale.

Tym razem w szranki stanęły sołectwa Regów Stary, Oleksów oraz Sławczyn z Zalesiem. Śmiechu było co niemiara ponieważ organizatorzy przygotowali mnóstwo zabawnych konkurencji tj. przeciąganie liny, cięcie drzewa, rodzinny slalom czy szypułkowanie truskawek oraz obieranie jabłek na czas.

Nie zabrakło także rywalizacji kulinarnych. Komisja w składzie: prezes Irena Bielawska, Teresa Seredyn oraz Elżbieta Łyszcz oceniały przygotowane przez panie ciasta. Komisja jednogłośnie laur zwycięstwa przyznała pani Halinie Stępień z Regowa Starego, która zachwyciła jury ciastem w kształcie łubianki pełnej soczystych truskawek.

Prawdziwym hitem okazała się konkurencja rzut gumiakiem na odległość i do celu, w której wójt Marcin Gac poradził sobie znakomicie. Po zaciętej rywalizacji I Spartakiadę Sołectw wygrały Sławczyn z Zalesiem, drugie miejsce zajęły ex aequo Regów Stary i Oleksów. Następnie zebrani goście mogli obejrzeć pokaz kawaleryjski 22 Pułku Ułanów Podkarpackich z Garbatki – Letnisko oraz wysłuchać tradycyjnych piosenek i przyśpiewek w wykonaniu Kapeli Ludowej z Końskowoli.

Uroczystościom towarzyszyły tradycyjnie wystawy rękodzieła oraz prezentacje kramów pełnych różnych smakołyków.

Pośród licznych straganów znaleźć również można było stoisko naszego stowarzyszenia. Każdy kto podszedł do naszego stolika, mógł otrzymać nie tylko gadżety promocyjne oraz nasze wydawnictwa, ale mógł spróbować pysznego soku, tłoczonego ze świeżych owoców i warzyw. Na gości czekał również gorący poczęstunek – grochówka.

Wieczorem przyszedł czas na występ kabaretu “PIRANIA” i wspólną zabawę, przy dźwiękach zespołów MR SEBII i CDN.


*więcej zdjęć znajdziecie Państwo w naszej galerii