Rozśpiewana i rozkołysana publiczność oraz mnóstwo pozytywnej energii. A wszystko to w przepięknym, klimatycznym otoczeniu!!!

Tak można by było w dwóch zdaniach opisać wydarzenie, które odbyło się w dniu wczorajszym w Siedlisku Gnysiówka  w Garbatce – Letnisku. Ale zdań musimy dodać kilka, bo koncert Zespołu “Czerwony Tulipan” wzbudził w publiczności nie tylko bardzo pozytywne emocje, ale również zahipnotyzował muzyką oraz pięknymi i mądrymi tekstami.

Organizatorem koncertu było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka” reprezentowane przez Irenę Bielawską oraz Zenon Gnyś – właściciel Siedliska, którzy serdecznie powitali wszystkich uczestników wydarzenia.

Koncert zgromadził sympatyków poezji śpiewanej, piosenek literackich, jak również kabaretowych. Zresztą myślę, że wielbiciele innych rodzajów muzyki również opuścili muszlę koncertową zaczarowani, bo Zespół “Czerwony Tulipan” to prawdziwi czarodzieje, stwarzający na swoich koncertach wyjątkowy klimat.

Podczas koncertu przemierzyliśmy z zespołem poszczególne lata i  etapy ich twórczości, zilustrowane odpowiednimi piosenkami. I wszystkie były niezwykle poruszające, ale także bardzo różnorodne. Chwilami kołysały nas w rytm swojej spokojnej melodii i wzruszającego głosu Krystyny Świąteckiej, czasami wywoływały zadumę, by po chwili rozbawić nas prawie do łez. Piosenki przeplatane były scenkami kabaretowymi, w wykonaniu fenomenalnej Ewy Cichockiej oraz opowieściami  “szefa” zespołu Stefana Brzozowskiego.  Dodatkowego klimatu dodawało przepiękne położenie Siedliska i urocza, mała muszla koncertowa. Stanowiło to razem wspaniałą artystyczną ucztę.

 

Zespół “Czerwony Tulipan” powstał w 1985 roku w Olsztynie. Tworzy go pięciu artystów: Stefan Brzozowski, Ewa Cichocka, Krystyna Świątecka, Andrzej Czamara oraz Andrzej Dondalski. Repertuar zespołu obejmuje, poezję śpiewaną oraz piosenkę literacką i kabaretową. Zespół współpracował z „Kabaretową Sceną Trójki”, brał udział w różnorodnych programach telewizyjnych i radiowych. Wydał 12 płyt.  Koncertował w Polsce, Europie oraz w USA i w Kanadzie. Grupa została uhonorowana wieloma nagrodami, w tym nagrodą Osobowość Roku Warmii i Mazur w 2003 roku.

 

Zdjęcia: LGD “Puszcza Kozienicka” i Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass