W dniach 20 i 23 kwietnia w OSP w Świerżach Górnych odbyły się warsztaty kulinarne dla KGW i stowarzyszeń z gminy Kozienice.

W zajęciach wzięły udział przedstawicielki: KGW w Świerżach Górnych, KGW “Babeczki z pieprzem i solą” w Nowej Wsi oraz Stowarzyszenie “Nowoczesna Gospodyni” w Stanisławicach.

Słodkie i zarazem artystyczne warsztaty poprowadziła Ilona Samek – Baran, która pokazała naszym paniom jak ze zwykłej babeczki uczynić małe arcydzieło.

Podczas zajęć kulinarnych z Katarzyną Kosmalą panie przygotowały: zupę z cukinii; tagiatelle z pesto, szynką parmeńską, szparagami i parmezanem; sałatkę z mango i awokado, rukolą, serem i kurczakiem; truskawki / śliwki w cieście; zapiekankę ziemniaczaną z boczkiem, cukinią i serem halloumi oraz aromatyczny, grzany cydr. Same pyszności!!! Dosłownie palce lizać!!!

Tomasz Wodziński natomiast wprowadził uczestniczki w świat  trudnej sztuki carvingu. Podczas zajęć powstały kwiaty z buraka i kalarepy, marchewkowe szyszki, liście z cukinii oraz jabłkowe łabędzie.

Zdjęcia: Ilona Samek – Baran , Katarzyna Kosmala, Tomasz Wodziński