Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka zaprasza na koncert Michała Rudasia z zespołem pt. „India Fusion”, który odbędzie się w dniu 23 lutego 2017r. (czwartek) o godz. 18.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Koncert odbędzie się w ramach piątego spotkania z cyklu: KULTURY ŚWIATA – Tydzień z Kulturą Indyjską.

Wstęp wolny!!!

UWAGA: Obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania od dnia 18 lutego 2017r. w kasach Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

Szczegółowe informacje w Punkcie Informacji Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29), pod nr tel. 48 611 07 50, e-mail pit@dkkozienice.pl.

MICHAŁ RUDAŚ to wokalista o wszechstronnym doświadczeniu muzycznym, zarówno studyjnym jak i scenicznym. Jest absolwentem wydziału wokalnego, sekcji piosenki Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina przy ul. Bednarskiej w Warszawie (2004). Pobierał również nauki klasycznego śpiewu indyjskiego podczas swoich licznych podróży do Indii u mistrza indyjskiej ragi Anupa Misry – wykładowcy Sanskrit University w Varanasi.

Artysta ma na koncie dwie solowe płyty: „Shuruvath” (2009) oraz „Changing” (2013) – obie głęboko inspirowane muzyką indyjską, kilka singli oraz nowo wydany (2016) mini album „Wieloryby i syreny”. Jest laureatem nagrody jury w koncercie Trendy Festiwalu Sopot Top Trendy 2009. Nominowany był też do Fryderyka i Superjedynki za swój debiutancki album.

Przez kilka lat współpracował z programami TV „Jaka to melodia” (2004-2009), a do dnia dzisiejszego śpiewa w Orkiestrze Tomka Szymusia w „Tańcu z gwiazdami” (2005-2016).

Michał jest również ćwierćfinalistą czwartej edycji programu The Voice of Poland (2014). Brał udział w przedstawieniach muzycznych: Kwiaty we włosach (2002), Notre Dame l historie (2009-2010), gdzie wcielał się w rolę Gringoire oraz Musicalove w Teatrze Rampa (2014-2015). Współpracuję również z prestiżowanym Teatrem Pieśni Kozła, brał udział gościnnie w dwóch przedstawieniach „Pieśni Leara” (2015) oraz w premierze najnowszego spektaklu „Wyspa” (1.12.2016r.).

Jest wokalistą dubbingu w wielu filmach animowanych, m.in : „Tarzan 2”, „Mój brat Niedźwiedź 2”, „Księżniczka na ziarnku grochu”. Współpracował dotychczas z wieloma uznanymi artystami i zespołami: Adamem Sztabą i jego orkiestrą, Tomkiem Szymusiem, Natalią Kukulską, Edytą Górniak, Krzysztofem Herdzinem, Sebastianem Karpiel Bułecką, Piotrem Cugowskim, Beatą Bednarz, Grzegorzem Piotrowskim, Olgą Szomańską, zespołem Masala Soundsystem, Marią Pomianowską, Kapelą ze Wsi Warszawa i innymi. Michał Rudaś współtworzy projekt United States of Beta (album „Poles Jazz the World” 2013) oraz zespół Lelek – album „Brzask Bogów” 2016. Jesienią 2016 roku brał udział w szóstej edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, wcielając się w gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.