W niedzielę 5 czerwca 2022 r. na boisku przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Gniewoszowie odbył się kolejny Festyn Rodzinny zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka oraz IV Spartakiada Sołectw. Było barwnie, muzycznie i rodzinie.

Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Marcina Gaca – Wójta Gminy Gniewoszów oraz Radę Gminy Gniewoszów w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Po powitaniu wszystkich przybyłych gości, prowadząca Danuta Błażyńska złożyła życzenia najmłodszym mieszkańcom gminy Gniewoszów z okazji ich święta oraz przedstawiła program niedzielnych wydarzeń i zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy z animatorką.

Festyn rozpoczął się od występów uczniów z placówek oświatowych gminy Gniewoszów.

Następnie odbył się coroczny konkurs na „Najlepsze ciasto z jabłkami lub truskawkami” adresowany do wszystkich pań nie tylko z sołectw biorących udział w spartakiadzie. W tym roku trzy ciasta reprezentowały wsie Wólka Bachańska i Gniewoszów. Komisja w składzie: przewodnicząca – Irena Bielawska – Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka, Izabela Kierasińska – Sekretarz Gminy Gniewoszów oraz Piotr Telka Wiceprzewodniczący Rady Gminy, po degustacji za najlepsze uznała ciasto z truskawkami wykonane przez Edytę Sadownik. Nagrodę rzeczową ufundowała i wręczyła laureatce przewodnicząca komisji konkursowej Irena Bielawska – Prezes Zarządu LGD „Puszcza Kozienicka”.

Podczas festynu nie zabrakło oczywiście stoiska naszego stowarzyszenia, na którym znalazły się różnego rodzaju  publikacje, sfinansowane ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem LGD „Puszcza Kozienicka”. Odwiedzających nasze stoisko częstowaliśmy  również w tą gorącą niedzielę pyszną lemoniadą, przygotowywaną na bieżąco do degustacji przez pracownice biura: Izę Śmietankę, Irenę Bielawską i członka naszej Komisji Rewizyjnej Krystynę Kondeję .

Na gości spartakiady  czekał również gorący poczęstunek – grochówka przygotowana przez KGW z Oleksowa.

Tradycyjnie na dzieci czekało wiele atrakcji: dmuchane zamki, malowanie buziek, formowanie i modelowanie balonów, a nawet przejażdżka na kucyku. Ze sceny zabawą kierowali profesjonalni  animatorzy.

Oprócz przyjemności dla ducha, nie brakowało rarytasów dla ciała. Były miody gniewoszowskie, pierogi i ciasta przygotowane przez panie z KGW w Borku i Sarnowie.

Gościnnie swoją twórczość promowali na stoiskach  rękodzielnicy z Grupy Twórczej Vena, a Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów” po raz kolejny promowało wydaną publikację „Gmina Gniewoszów historia i współczesność”.