W niedzielę 6 sierpnia 2017r. nasze stowarzyszenie wzięło udział w pikniku historycznym, który miał miejsce na terenie Skansenu Bojowego I Armii Wojska Polskiego w Mniszewie.

Piknik odbył się w ramach II Spotkania na Przyczółku, połączonego z obchodami 73 rocznicy bitwy pod Studziankami i walk o przyczółek warecko-magnuszewski. Tegoroczne obchody rozpoczęły się już dnia 5 sierpnia od II Raju historycznego pojazdów militarnych szlakiem miejsc historycznych na terenie gminy Magnuszew. Następnie w niedzielę 6 sierpnia odbyły się oficjalne uroczystości, które rozpoczęły Hymn Państwowy oraz wspólna modlitwa pod pomnikiem w Mniszewie. Nie zabrakło również wystąpień okolicznościowych oraz delegacji, które złożyły kwiaty w hołdzie poległym żołnierzom.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie nominacji na stopień Generała Brygady Sił Powietrznych oraz odznaczenia Krzyża Komandorskiego Wójtowi Gminy Magnuszew – Markowi Drapale.

W imieniu Zarządu LGD „Puszcza Kozienicka” list gratulacyjny oraz kwiaty wręczyła prezes Irena Bielawska.

Po części oficjalnej na terenie skansenu odbył się piknik historyczny – czyli prawdziwa gratka dla miłośników militariów.

W programie znalazły się m.in: ekspozycje kolekcjonerów militariów, prezentacje grup rekonstrukcyjnych, wystawy zabytkowych pojazdów militarnych, w tym transportera pływającego BAW, jak również 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. Zainteresowani mogli również odwiedzić namiot Wojskowej Komendy Uzupełnień z Radomia oraz zobaczyć wystawę przygotowaną przez Muzeum Sił Powietrznych z Dęblina i zasiąść w prawdziwym fotelu pilota.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również nasze stoisko, na którym zaprezentowaliśmy materiały informacyjno – promocyjne.

Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej — galerii —

Fot. Piotr Bielawski