Z udziałem Wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka oraz władz samorządowych i przedstawicieli instytucji obsługujących rolnictwo 16 października br. w Winnicy odbył się II etap konkursu kulinarnego “Bitwa Regionów” województwa mazowieckiego.

To co najsmaczniejsze w mazowieckiej, lokalnej kuchni zaprezentowały  w Winnicy Koła Gospodyń Wiejskich z całego Mazowsza. Wzięły w nim udział reprezentacje 29 powiatów.

Powiat kozienicki reprezentowało KGW “Aktywne Kobiety” z Chmielewa ze swoim  popisowym daniem “Żeberka po Chmielewsku” z szarymi kluskami i surówką.

W zmaganiach kulinarnych kibicowali i towarzyszyli  naszym Paniom: Wójt Gminy Magnuszew – Marek Drapała i Prezes Zarządu LGD „Puszcza Kozienicka” – Irena Bielawska.

Konkurs “Bitwa Regionów” promuje polską, tradycyjną, zdrową żywność.

Przedsięwzięciu patronuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorem konkursu jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Idea “Bitwy Regionów” to promocja potraw tradycyjnych, które kolejne pokolenia przejęły od swoich babć, mam i całe szczęście, że mamy okazję kultywować tradycje kulinarną.

Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń kulinarnych. Można było podziwiać i degustować dorobek kulinarny najlepszych KGW z Mazowsza. Tym razem bez miejsca na podium chociaż sam udział naszego KGW z Chmielewa w tak doborowym towarzystwie to już sukces. Jeszcze raz Dziękujemy Paniom z KGW “Aktywne Kobiety” w Chmielewie za dzisiejszy dzień i Waszą Pracę.

Do zobaczenia za rok.