Swojskich, pachnących pierogów oraz domowych wypieków – tych i innych smakołyków można było skosztować podczas „Festynu Rodzinnego”, który odbył się 4 września w Łękawicy.

Impreza odbyła się przy Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła i zgromadziła liczną publiczność. Zjawiły się całe rodziny z dziećmi. Organizatorami spotkania było nasze stowarzyszenie oraz samorząd gminy Grabów nad Pilicą i Magnuszew, jak również OSP w Łękawicy i OSP w Radomiu.

Uroczystego powitania gości oraz otwarcia festynu dokonał proboszcz parafii ks. Dariusz Sałek, który zaprosił wszystkich do fantastycznej zabawy. Na kilka godzin ogród przykościelny zamienił się w kolorowy plac zabaw, na którym znalazły się dmuchane zabawki oraz stoiska ze smakołykami. Na uczestników festynu czekały także liczne konkursy sportowe oraz konkursy kulinarne na najlepsze pierogi, ciasto, czy smalczyk własnej roboty. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem dopingowały rodziców, wywołując tym samym ogromne salwy śmiechu.

Duże zainteresowanie wzbudziło również malowanie twarzy. Każdy choć na chwile mógł wcielić się w ulubioną postać z bajki, czy ukochane zwierzątko. Na dziecięcych twarzach zagościły także wyszukane wzorki, kolorowe motylki oraz kwiatki. Na gości czekał również ciepły poczęstunek – kiełbaski z grilla i smakowity popcorn.

Największą atrakcje stanowił występ iluzjonisty, który zabawiał publiczność magicznymi sztuczkami. Do tańca przygrywała zaś Kapela sołtysa z Wąchocka.