W niedzielę 4 czerwca 2023 r. na boisku przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Gniewoszowie odbył się kolejny Festyn Rodzinny zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka oraz V Spartakiada Sołectw. Było barwnie, muzycznie i rodzinie.

Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Marcina Gaca – Wójta Gminy Gniewoszów oraz Radę Gminy Gniewoszów w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Festyn rozpoczął się od występów uczniów z placówek oświatowych gminy Gniewoszów.

Podczas  festynu odbył się kolejny raz konkurs na „Najlepsze ciasto z jabłkami lub truskawkami” adresowany do wszystkich pań nie tylko z sołectw biorących udział w spartakiadzie. Komisja w składzie: przewodnicząca – Irena Bielawska – Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka, członkowie komisji : Małgorzata Bebelska  – Wicestarosta Powiatu Kozienickiego i Izabela Kierasińska – Sekretarz Gminy Gniewoszów. Komisja po degustacji, za najlepsze uznała ciasto w kształcie truskawki, wykonane przez KGW Oleksów, II miejsce zajęło ciasto  tygrysek, wykonane przez Panią Joannę Miturską, a III miejsce zdobyła  szarlotka Pani Ilony Samek – Baran. Nagrody w postaci bonów o wartości  250 zł, 200 zł i 150 zł dla laureatów konkursu ufundowało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka”, a wręczyła je przewodnicząca komisji konkursowej Irena Bielawska – Prezes Zarządu LGD „Puszcza Kozienicka”.

Podczas festynu nie zabrakło oczywiście stoiska naszego stowarzyszenia, na którym znalazły się różnego rodzaju publikacje, sfinansowane ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem LGD „Puszcza Kozienicka”.

Na gości spartakiady czekał również gorący poczęstunek – grochówka.

W trakcie festynu rodzinnego odbyły się rywalizacje między sołectwami  gminy Gniewoszów.

Tradycyjnie na dzieci czekało wiele atrakcji: dmuchane zamki, malowanie buziek, formowanie i modelowanie balonów, a nawet przejażdżka na kucyku. Ze sceny zabawą kierowali profesjonalni animatorzy.

Oprócz przyjemności dla ducha, nie brakowało rarytasów dla ciała. Były miody gniewoszowskie, pierogi i ciasta przygotowane przez panie z KGW  Oleksów i Sarnów.

Gościnnie swoją twórczość promowali na stoiskach rękodzielnicy z Grupy Twórczej Vena.

Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia za rok!!!