W niedzielę 22 lipca 2018 roku, na placu szkolnym przy ZPO w Sieciechowie odbył się festyn z okazji Dni Gminy Sieciechów.

Imprezę rozpoczęły występy dzieci i młodzieży szkolnej, które nie tylko zaprezentowały muzyczne aranżacje znanych utworów, ale również pokazy taneczne.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał wójt Marian Czerski, który życzył wszystkim udanej zabawy. Nie obyłoby się również bez podziękowań dla sponsorów, współorganizatorów imprezy oraz współpracowników, wśród których znalazło się również i nasze stowarzyszenie. Następnie głos zabrała prezes Irena Bielawska, która podziękowała za wieloletnią, owocną współpracę, poinformowała zebranych o projektach realizowanych na terenie gminy Sieciechów, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, za pośrednictwem LGD oraz zaprosiła wszystkich do degustacji soków i koktajli przygotowywanych na naszym stoisku.

Po części oficjalnej przyszedł czas na atrakcje. A tych było naprawdę wiele.

Najmłodsi mogli wyszaleć się na dmuchanym zamku, obejrzeć pokaz iluzjonistyczno – żonglerski „Yasha Show” oraz wziąć udział w warsztatach tkackich i lepienia z gliny.

Dla starszych znalazły się stoiska gastronomiczne, które również przyciągały rzesze mieszkańców.

Do słonecznej Italii zabrał uczestników wokalista Alberto Amati, który dzięki znanym szlagierom rozbawił publiczność.

Wieczorem przyszedł czas na główną gwiazdę – koncert zespołu “REDOX” i wspólną zabawę taneczną.