Z trzecim cyklem warsztatów pełnych smaku odwiedziliśmy Cecylówkę – Brzózką.

Spotkania odbyły się w dniach 12 i 16 marca. W szkoleniach wzięły udział przedstawicielki Stowarzyszenia “Wesołe Słoneczka z Cecylówki”, KGW “Marianianki” z Marianowa oraz KGW “Wólczanki” z Wólki Brzózkiej.

Tym razem na warsztatach kulinarnych, prowadzonych przez Katarzynę Kosmalę, panie przygotowały: zupę porową z kulkami mięsnymi i pieczarkami, makaron z kurczakiem, mascarpone i koperkiem,  deser cytrynowy z ricottą – lemon curd, krążki cebulowe i sałatkę z serem kozim. Nie zabrakło także pyszności do picia. Powstała nalewka z białej czekolady i masy kajmakowej, którą panie udekorowały i nazwały „słoneczna niespodzianka”. Oczywiście każda z pań mogła zabrać ją do domu. Spotkanie zakończyła wspólna degustacja.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty carvingu prowadzone przez Tomasza Wodzińskiego, podczas których panie po raz pierwszy wykonywały “rzeźby” z warzyw i owoców.

Ostatnie, “słodkie” warsztaty poprowadziła Ilona Samek – Baran. Powstały przepiękne, artystycznie ozdobione babeczki, w kolorze złota i granatu.

 

Zdjęcia: Katarzyna Kosmala, Ilona Samek – Baran, LGD “Puszcza Kozienicka”