O tym co jest potrzebne do stworzenia kartki okolicznościowej, na czym polega cardmaking i jakie cuda można wyczarować z papieru mogły dowiedzieć się panie ze Stowarzyszenia Aktywni 50 plus podczas warsztatów zorganizowanych przez nasze stowarzyszenie.

Zajęcia odbyły się w poniedziałek 19 lutego w świetlicy gminnej w Garbatce – Letnisko.

Tym razem postanowiliśmy „rozprawić się” – oczywiście kreatywnie z techniką cardmakingu, która cieszy się zarówno w Polsce jak i na całym świecie niesłabnącą popularnością.

Cardmaking to technika tworzenia dekoracyjnych kartek, także okolicznościowych. Wywodzi się bezpośrednio od techniki scrapbooking, która polega na ręcznym tworzeniu i dekorowaniu albumów ze zdjęciami oraz pamiątkami rodzinnymi. A dzięki użyciu i łączeniu różnorodnych detali t.j. papiery dekoracyjne, elementy pasmanteryjne, czy tekstylne technika ta daje nam ogromną twórczą swobodę. To typ rękodzieła, które ma być wyrazem kreatywności i artyzmu, ponieważ to estetyka jest tu najważniejsza.

Warsztaty poprowadziła Aleksandra Wieczorek – pracownik biura LGD.

Podczas pracy uczestniczki poznały podstawy komponowania kartek oraz możliwości jakie daje technika cardmakingu. A warsztaty stanowiły fantastyczną okazje do wyzwolenia potencjału twórczego uczestniczek. W rezultacie powstały niepowtarzalne prace, pełne fantazji i tego co „w duszy gra” – kolorów, serca, obserwacji świata, nawet przez różowe okulary.