“Sztuka nie ma wyglądać ładnie; ma sprawić, że coś poczujesz” (Rainbow Rowell)

W piątek, 2 grudnia w Centrum Kulturalno-Artystycznym odbył się uroczysty jubileusz z okazji 25-lecia działalności Grupy Twórczej “Vena”.

Zgromadzonych gości powitała Elwira Kozłowska – dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury, która dokonała także  podsumowania 25-letniej historii „Veny”. Z kolei opiekun grupy oraz plastyk KDK Agnieszka Bieńkowska zaprezentowała sylwetki jej  18 członków.

Zebrani mogli obejrzeć także materiały archiwalne telewizji lokalnej „Kronika Kozienicka” ze spotkania założycielskiego Grupy Twórczej „Vena”, które odbyło się w  1997 roku oraz zdjęcia.

Następnie przyszedł czas na podziękowania dla osób, które od początku są związane z grupą. Nie zabrakło także serdecznych życzeń i gratulacji zaproszonych gości: Prezesa Zarządu Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka” Ireny Bielawskiej, Zastępcy Burmistrza Gminy Kozienice do spraw Społecznych Doroty Stępień i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kozienicach Rafała Suchermana, dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice Moniki Pióreckiej.

Tak wspaniała uroczystość nie mogłaby się obyć bez szeregu atrakcji. Jedną z nich był jubileuszowy tort oraz występ duetu wiolonczelowego Kuczok & Rogoziński.

Po koncercie wszyscy przeszli do sali wystawowej, gdzie oficjalnie otwarto jubileuszową wystawę prac grupy „Vena”. Znalazły się na niej różnorodne, wspaniałe prace, reprezentujące między innymi: rzeźbę, malarstwo, gobelin, koronkarstwo i  haft.

 

zdjęcia: archiwum LGD, Stanisław Błażyński