
Z głębokim smutkiem i żalem żegnamy ś.p. Tomasza Śmietankę, wieloletniego Burmistrza Gminy Kozienice, samorządowca, społecznika, doktora nauk ekonomicznych, wykładowcę akademickiego oraz człowieka niezwykle zaangażowanego w rozwój Ziemi Kozienickiej.
Pan Tomasz Śmietanka był współzałożycielem Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka”, reprezentującym Gminę Kozienice, która w okresie sprawowania przez Niego funkcji Burmistrza współtworzyła naszą organizację. Przez lata aktywnie wspierał ideę współpracy samorządu, przedsiębiorców oraz sektora społecznego na rzecz rozwoju lokalnego i budowania społeczeństwa obywatelskiego.
Jako autor publikacji o tematyce ekonomiczno-społecznej dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, podejmując ważne i aktualne zagadnienia dotyczące jakości zarządzania w samorządzie terytorialnym oraz współpracy międzysektorowej. We współpracy z Lokalną Grupą Działania „Puszcza Kozienicka” wydał publikację pt. „Współzarządzanie rozwojem lokalnym na terytorium powiatu”, poświęconą niezwykle istotnej tematyce podejmowania współpracy pomiędzy samorządem, przedsiębiorcami i sektorem pozarządowym, mającej na celu sprawniejsze i bardziej efektywne wykorzystanie środków unijnych dla rozwoju lokalnych społeczności.
Jego zaangażowanie, otwartość na dialog i współpracę oraz troska o rozwój regionu pozostaną na zawsze częścią historii naszej Lokalnej Grupy Działania.
Rodzinie, Bliskim oraz wszystkim pogrążonym w żałobie
składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa wsparcia.
Zarząd, Rada, Komisja Rewizyjna oraz Pracownicy Biura
Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka