Fundacja Global Basketmakers oraz portal EVENEA.PL mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w wyjątkowych warsztatach plecionkarskich nawiązujących do kultury plecionkarskiej polskiej i kanadyjskiej. Będzie to zderzenie dwóch światów: polskiego, opierającego się głównie na naturalnej wiklinie oraz kanadyjskiego, którego plecionkarstwo opiera się o materiał pozyskiwany głównie z czarnego jesionu, białego dębu i sosny. Będzie można namacalnie poczuć piękno obu materiałów i techniki wyplotu z nimi związane.

Warsztaty zostaną przeprowadzone przez plecionkarzy Agnieszkę i Krzysztofa Pierzyńskich w pracowni niesamowitego artysty i rekonstruktora form wyplatanych Grzegorza Gordata w malowniczej miejscowości Regów Stary gm. Gniewoszów niedaleko Puław i Dęblina, tuż nas samą Wisłą 🙂 Informacje o twórczości Grzegorza Gordata znajdują się na stronie Mazowieckiego Szlaku Tradycji http://www.mazowieckiszlaktradycji.com/poi-lista/grzegorz-gordat/?thematicPathId=1261


Spotkanie obejmuje następujące tematy do wyboru:
1)**Warsztat “Kanadyjskie sploty”- będą to zajęcia poświęcone wyplataniu koszy wg wzorów i technik stosowanych przez rdzennych mieszkańców Quebec’u we wschodniej Kanadzie. Do wyplatania użyjemy naturalnych taśm m.in. jesionu, sosny, dębu i olchy doprawiając to rattanem naturalnym. Będzie to swoista plecionkarska podróż za ocean.
Kiedy? 11.07.2020 start godz.14:00, czas trwania warsztatu: ok. 5 godz.
Gdzie? Pracownia Grzegorza Gordata, Regów Stary 28, 26-920 Gniewoszów. (Mapka dojazdu)
Ile? Udział indywidualny- 179 zł, dostępnych 15 miejsc, udział w grupie (min.2 osoby)- rabat 15% na każdego uczestnika z kodem rabatowym.

2)**Warsztat “Kosze dawnej epoki”- będą to zajęcia kontrastowe, poświęcone polskiej naturalnej wiklinie. W ramach tego warsztatu stworzymy kosze wg wzorów i technik stosowanych w dawnym polskim plecionkarstwie, wykonamy tradycyjną opałkę w formie szkieletowej. Do wyboru pozostanie jedynie forma, możemy wybrać tradycyjną opałkę okrągłą lub taką w kształcie przypominającym torbę/torebkę.
Kiedy? 11.07.2020 start godz.10:00, czas trwania warsztatu ok. 4 godz.
Gdzie? Pracownia Grzegorza Gordata, Regów Stary 28, 26-920 Gniewoszów. (Mapka dojazdu)
Ile? Udział indywidualny- 129 zł, dostępnych 15 miejsc, udział w grupie (min. 2 osoby)-rabat 15% na każdego uczestnika z kodem rabatowym.

3)**Warsztat “Dekoracje ogrodowe”, na którym będziemy tworzyć elementy ogrodowe z wikliny naturalnej takie jak donice kwiatowe, kule dekoracyjne oraz donice podwieszane. Wszystko w aranżacjach artystycznych z dużą swobodą doboru wzorów i technik plecionkarskich. Warsztat dzięki swojej prostocie jest idealną propozycją dla osób początkujących. Uczestnikami warsztatu mogą być :
– dzieci od 10 roku życia i młodzież;
– osoby dorosłe i seniorzy
– osoby z niepełnosprawnościami
Kiedy? 11.07.2020 start godz.10:00, czas trwania warsztatu ok. 3 godz.
Gdzie? Pracownia Grzegorza Gordata, Regów Stary 28, 26-920 Gniewoszów. (Mapka dojazdu)
Ile? Udział indywidualny- 79 zł, dostępnych 20 miejsc, udział w grupie (min. 2 osoby)-rabat 15% na każdego uczestnika z kodem rabatowym.
________________________________________
Oferta specjalna: Dla osób, które zakupią bilet na co najmniej dwa wydarzenia- dodatkowy rabat 5% z kodem rabatowym (w przypadku udziału grupowego rabaty łączą się z innymi rabatami)
________________________________________
Oczywiście, wszelkie wykonane przez uczestników przedmioty stają się ich własnością . Organizatorzy ze swojej strony zapewniają wszelkie niezbędne narzędzia i materiały.

https://evenea.pl/pl/wydarzenie/regow-stary

Regulamin

RODO