W poniedziałek 30 kwietnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gniewoszowie odbyły się warsztaty z papieroplastyki. A że każdy z nas lubi dostawać kartki pocztowe, tym razem „na warsztat” wzięliśmy technikę cardmakingu oraz scrapbookingu, poznając tajniki „wybuchowego pudełka”. Oczywiście obyło się bez „ofiar” bo pudełeczka zostały wykonane z niegroźnego papieru.

„Wybuchowe pudełko”, znane również jako “exploding box”, to nietuzinkowy pomysł na przestrzenną formę kartki z życzeniami, zamkniętą w pięknym pudełeczku. Fantastyczna alternatywa dla kartek tradycyjnych.

Po podniesieniu wieczka ścianki pudełka rozkładają się na cztery strony i ukazują jego tajemnicze wnętrze – życzenia takie od serca, oczywiście w odpowiedni sposób zobrazowane.

Warsztaty poprowadziła Aleksandra Wieczorek – pracownik biura LGD.

Podczas zajęć uczestniczki poznały technikę cardmakingu, scrapbookingu oraz tajniki konstruowania kartek oraz pudełeczek, jak również sposoby ich zdobienia.

Nauczyły się jak budować warstwy, łączyć materiały i ozdabiać poszczególne strony pudełka za pomocą kolorowych scrapowych papierów, kwiatów, wstążek oraz innych dekoracji.

Poznana technika pozwoli obdarowywać swoich bliskich i przyjaciół wyjątkowymi własnoręcznie wykonanymi prezentami.