Za nami kolejny cykl warsztatów pełnych smaku!!! Tym razem odwiedziliśmy gminę Gniewoszów.

Spotkania odbyły się w dniach 5 i 9 marca br. w miejscowości Borek. W szkoleniach wzięli udział przedstawiciele KGW “Nasz Borek” w Borku, KGW w Oleksowie i KGW w Sarnowie.

Tak jak i poprzednio nasi kursanci uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, prowadzonych przez Katarzynę Kosmalę, których efektem były prawdziwe rarytasy: kopytka dyniowe z masłem szałwiowym, pudding chia z  mango i orzechami, papryka faszerowana mięsem mielonym i kaszą jaglaną, humus (tradycyjny, z burakiem, avocado, z suszonymi pomidorami), sałatka z  serami oraz rozgrzewający napój limonkowo – pigwowy.

Następnie odbyły się warsztaty carvingu z Tomaszem Wodzińskim na czele, podczas których powstały wspaniałe “rzeźby” z warzyw i owoców. Cykl zakończyły warsztaty artystycznego dekorowania babeczek. Poprowadziła je Ilona Samek – Baran, która wprowadziła kursantów w świat cukierniczej magii.

Spotkanie zakończyła wspólna degustacja oraz niespodzianka w postaci Wójta Gminy Gniewoszów Marcina Gaca oraz Przewodniczącego Rady Macieja Barana, którzy wręczyli naszym paniom kwiaty z okazji Dnia Kobiet.

 

Zdjęcia: Katarzyna Kosmala, Stanisław Błażyński, LGD “Puszcza Kozienicka”