W niedzielę 31 lipca 2016 r. odbył się w Gniewoszowie Festyn Gminno – Strażacki, z okazji 90-lecia OSP Gniewoszów i OSP Wysokie Koło. Festyn, który nasze Stowarzyszenie miało zaszczyt współorganizować.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Gniewoszowie w intencji jednostek OSP, podczas której nastąpiło również poświęcenie Sztandaru OSP Gniewoszów. Po mszy zebrani przemaszerowali na boisko szkolne przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym, gdzie odbyły się pozostałe uroczystości. Zebranych gości powitał Wójt Gminy Gniewoszów Marcin Gac. Następnie wręczono odznaczenia zasłużonym druhom. Historię powstania swoich jednostek zaprezentowali Prezes OSP Gniewoszów Piotr Dela oraz Druh Tomasz Ociesa z OSP Wysokie Koło. Ważnym punktem uroczystości było nadanie sztandaru miejscowym strażakom.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Zebrani goście mogli obejrzeć występy uczniów ze szkół Gminy Gniewoszów, zespołu “Radomskie Muzykanty”, jak również pokaz kawaleryjski 22 Pułku Ułanów Podkarpackich z Garbatki – Letnisko. Miłośnicy zwierząt mogli także skorzystać z konnej przejażdżki. Najmłodszą publiczność zabawiał kolorowy clown Ricardo, który przygotował szereg zabaw i konkursów. Dzieci mogły również skorzystać z atrakcji wesołego miasteczka. Uroczystościom towarzyszyły wystawy rękodzieła, prezentacje firm i kramów pełnych różnych smakołyków. Pośród licznych straganów znaleźć również można było stoisko naszego stowarzyszenia. Każdy kto podszedł do naszego stolika, mógł otrzymać gadżety promocyjne oraz nasze wydawnictwa. Na gości czekał również gorący poczęstunek – grochówka. Wieczorem przyszedł czas na główną gwiazdę – występ kabaretu “My z Kopydłowa” i wspólną zabawę, przy dźwiękach zespołu “Tarzan Boy”.