W dniach 17-18 lipiec 2021r. nasze Stowarzyszenie uczestniczyło w Ogólnopolskim Festiwalu Questingu w Bałtowie, na zaproszenie Fundacji Questingu. Była to doskonała okazja do promowania naszych questów, zrealizowanych w ramach międzynarodowego projektu współpracy Multicel” i oczywiście promocji powiatu kozienickiego.


Odbyliśmy wiele ciekawych rozmów z wystawcami stoisk, podróżnikami, turystami i oczywiście questowiczami, którzy licznie zaglądali na nasze smaczne stoisko. Opowiadaliśmy im o naszym Stowarzyszeniu, powiecie, o jego wielokulturowości, zabytkach, kulinariach i przyrodzie. Nasze stoisko uświetniło kulinarnie produktami ziemi kozienickiej KGW z Oleksowa.

Pyszne jedzenie przyciągało do NAS wszystkich wystawców i uczestników targów. Dobre jedzenie sprzyjało nawiązywaniu kontaktów, z których część już wiemy ,że przerodzi się w kolejne projekty i atrakcje dla mieszkańców Ziemi Kozienickiej. To było bardzo cenne doświadczenie, bo pozwoliło też nam samym inaczej spojrzeć na miejsce, w którym na co dzień żyjemy. Deklaracji odwiedzin naszego obszaru było sporo, więc trzymamy naszych rozmówców za słowo i czekamy. My też planujemy już wizyty u naszych nowych przyjaciół z Festiwalu Questingu w Bałtowie.

Serdecznie dziękujemy Paniom: Hannie Wawszczyk i Katarzynie Szewczyk z KGW Oleksów, za pomoc w przygotowaniu i promowaniu naszego stoiska na Festiwalu Questingu w Bałtowie. Dzięki Wam było to najpyszniejsze i najbardziej oblegane stoisko na Festiwalu.

Irena Bielawska – Prezes Zarządu LGD “Puszcza Kozienicka”