W piątek 14 maja 2021 r odbyło się spotkanie online w sprawie kolejnego 3 już , tym razem międzyregionalnego Projektu Współpracy “Dziedzictwo Kulinarne Naszą Atrakcją”.

Projekt realizujemy z 2 partnerami z Małopolski- Stowarzyszeniem Korona „Północnego Krakowa” i Stowarzyszeniem LGD “Ziemi Wielickiej”, a LGD „Puszcza Kozienicka” będzie jego koordynatorem .


W spotkaniu nasze Stowarzyszenie reprezentowała Prezes Irena Bielawska i specjalista ds. projektów Izabela Śmietanka.


W wielkim skrócie projekt zakłada promowanie zagadnień dotyczących działalności Kół Gospodyń Wiejskich oraz ich roli w promocji i zachowaniu lokalnego dziedzictwa (zwłaszcza kulinarnego i kultywowania tradycji).

Dzięki zaangażowaniu partnerów projektu i społeczności lokalnej z obszaru partnerskich LGD możliwa będzie promocja zarówno KGW jak i dziedzictwa kulinarnego na terenie Partnerskich LGD, udział w warsztatach kulinarnych , przeglądach KGW, wyjazdach szkoleniowo-studyjnych, opracowanie i wydanie wspólnej publikacji kulinarnej.
Będzie to bardzo smaczny projekt.


Mamy nadzieje, że już nie online niedługo spotkamy się na podpisaniu umowy partnerskiej o współpracy i będziemy mogli podzielić się z Wami dobrymi nowinami Więcej informacji podamy niebawem na stronie LGD.