Szanowni Państwo

Kolejny sukces, kolejna niespodzianka!!! W dniu 2 sierpnia 2019r. Kapusta dębowa (ziemniaczana) wpisana została Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w kategorii: Gotowe dania i potrawy w woj. mazowieckim.

Kapusta dębowa (ziemniaczana) to już czwarty produkt z obszaru powiatu kozienickiego, który został odznaczony wpisem na listę. Beneficjentem wniosku było Stowarzyszenie „Nowoczesna Gospodyni” ze Stanisławic.

Ogromnie się cieszymy oraz gratulujemy Paniom sukcesu!!!

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo:

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/kapusta-debowa-ziemniaczana

 

„Kapusta dębowa (ziemniaczana)” cieszy się od lat ogromną renomą na lokalnym rynku. To produkt wyjątkowy i ściśle związanym z obszarem, z którego pochodzi. Potrawa przygotowywana jest przez Stowarzyszenie „Nowoczesna Gospodyni”, które powstało w 2010 roku w Stanisławicach, gm. Kozienice i prezentowana jest na niemal wszystkich lokalnych imprezach takich jak dożynki, targi, festyny, festiwale, a także regionalne targi krajowe i zagraniczne. Stowarzyszenie od kilku lat prowadzi warsztaty kulinarne dla dzieci i młodzieży, podczas których uczy ich przygotowywania tradycyjnych potraw Ziemi Kozienickiej, w tym kapusty dębowej. W 2017r. „Kapusta dębowa” zajęła I miejsce w konkursie Regionalny Znak Jakości organizowanym przez LGD „Puszcza Kozienicka” w kategorii produkt – materialny. W 2018 roku potrawa kapusta dębowa została laureatem konkursu „Stwórz przepis do Kulinarnej Biblii Polskich Potraw Tradycyjnych”, organizowanego przez portal mojawieś.pl, jako jedna z dwóch potraw z obszaru województwa mazowieckiego.