W sobotę, 30 listopada Zespół pałacowo – parkowy w Kozienicach zamienił się na kilka godzin w prawdziwy „plac zabaw”. A wszystko to dzięki uroczystej inuguracji pierwszej z dwóch ścieżek questingowych powstałych na terenie Kozienic – gry terenowej, o tematyce historycznej pn. „Miasto Królów”.

Quest został stworzony przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka” przy współpracy z Fundacją Questingu.

Tuż po godzinie 12.00, zebrani pod Urzędem Miejskim mieszkańcy z terenu powiatu kozienickiego rozpoczęli rywalizację. W szranki stanęło pięć drużyn, by walczyć, oczywiście poprzez zabawę, która okaże się najlepsza. A łatwo nie było, ponieważ na uczestników czekało mnóstwo zagadek i rebusów do rozwiązania. Wszystko po to, by odnaleźć ukryty na końcu ścieżki questingowej skarb.

Zabawy było co niemiara, okraszonej oczywiście mnóstwem ciekawych informacji dotyczących historii Kozienic. Ponieważ quest ma za zadanie nie tylko dostarczać pewnego rodzaju rozrywki, ale przede wszystkim edukować.

Zwycięzcami inauguracyjnego questu została grupa pierwsza, składająca się z taty i czwórki dzieci. W nagrodę za ogromny zapał, drużyna otrzymała z rąk prezes Ireny Bielawskiej tablet. A wszyscy questowicze zostali zaproszeni na gorący poczęstunek.

Bawiliśmy się wyśmienicie!!! Mamy nadzieję, że quest przypadnie do gustu nie tylko mieszkańcom powiatu kozienickiego, ale również odwiedzających Kozienice turystów.

Questy powstały dla Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka” w ramach projektu – Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej „Multicel”. Jest to międzynarodowy projekt współpracy realizowany przez partnerów z Polski i Słowacji. Jego celem jest wzmocnienie kapitału społecznego oraz umiejętności przedsiębiorczych mieszkańców obszarów wiejskich na obszarze objętym działaniem Partnerów. Współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.