W niedzielę 3 czerwca br. w Magnuszewie na terenie stadionu sportowego przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie odbył się Festyn Truskawkowy. Gmina jest od dawna zagłębiem truskawkowym, ale impreza odbyła się po raz pierwszy. Uroczystego otwarcia dokonał wójt Gminy Magnuszew Pan Marek Drapała.

Impreza była też jednocześnie gminnym Dniem Dziecka. Na dzieci czekał przenośny plac zabaw. O ich rozrywkę zatroszczyli się animatorzy. Dla miłośników motoryzacji przygotowano prezentację zabytkowych aut. Było też coś dla żołądka – grill i grochówka. Na festynie nie zabrakło również truskawek, które do bezpłatnej degustacji dostarczyli miejscowi producenci tych owoców. W festynie na zaproszenie wójta Gminy Magnuszew uczestniczyła Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka”, która przygotowała tradycyjnie swoje stoisko z materiałami promocyjnymi i degustacją świeżo wyciskanych soków i koktajli mlecznych. Królowały oczywiście na naszym stoisku truskawki i jabłka z regionu magnuszewskiego. Pracownicy biura wydali bezpłatnie przybyłym na festyn mieszkańcom i gościom ponad 700 szt. kubeczków świeżo wyciskanych ekologicznych soków i koktajli mlecznych przygotowywanych na bieżąco na stoisku Stowarzyszenia. Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wszystkich przybyłych na festyn mieszkańców.

Wójt Marek Drapała zapowiedział, że w przyszłym roku ruszy targowisko przy DK 79, na którym umiejscowiona będzie giełda truskawek. Podczas festynu promowana była też marka Magnuszewski Kredens Smaku.

Zapraszamy do naszego fotoreportażu z festynu.

Irena Bielawska Kierownik biura LGD „Puszcza Kozienicka”