Prawie 8 500 złotych dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia LGD „Puszcza Kozienicka” trafi do Kozienickiego Hospicjum im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. A wszystko to dzięki ludziom dobrej woli – mieszkańcom powiatu kozienickiego, którzy odpowiedzieli na nasz apel.

I Festyn Hospicyjny z Eneą zbliża się wielkimi krokami. Impreza odbędzie się w dniu 22 września 2019 r. w godzinach 13.00 – 18.00 na terenie Ogrodu Jordanowskiego w Kozienicach.

Organizatorami festynu są Hospicjum imienia Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej wraz z partnerami – w tym Eneą Wytwarzanie oraz LGD „Puszcza Kozienicka”.

Celem imprezy będzie zbieranie datków na utworzenie hospicjum stacjonarnego na terenie powiatu kozienickiego. Cel szczytny, który zgromadził wokół siebie mnóstwo ludzi dobrej woli.

Przygotowania do imprezy zaczęliśmy już w sierpniu. Z dnia na dzień coraz bardziej byliśmy miło zaskoczeni, jak szybko po naszym apelu, biuro LGD zaczęło zapełniać się przedmiotami, które mają być przeznaczone na loterię fantową oraz licytację. Pojawiły się vouchery od lokalnych przedsiębiorców na kwotę 2 878 zł oraz datki pieniężne z firmy: Nidex Danuta Niedzielska, Michał Józefowicz Firma „Szpilka” oraz Usługi Hydrauliczne Robert Potrzebowski, które pozwolą na ufundowanie nagrody głównej – hulajnogi elektrycznej o wartości ok. 1500 złotych, dla osób biorących udział w licytacji.

Łączna wartość wyniosła prawie 8 500 zł !!!

Dzięki aktywności mieszkańców powiatu kozienickiego, udało się również skomponować bardzo bogaty program imprezy. Wszyscy wystąpią charytatywnie, za darmo.

Strawę duchową zapewnią m.in. uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kozienicach, seniorzy i młodzież z Kozienickiego Domu Kultury im. B. Klimczuka, zespół „Quatro Band” oraz Robert Chojnacki.

Podczas festynu będziemy mogli również zobaczyć beneficjentów projektu grantowego LGD „Puszcza Kozienicka”, którzy nie tylko pokażą się w regionalnych strojach oraz historycznych mundurach, ale również zaprezentują swoją artystyczną twórczość oraz wojskowy dryg.

Kolorytu imprezie dostarczą również twórcy regionalni, którzy zaprezentują swoją twórczość na stoiskach promocyjnych.

Nieobędzie się oczywiście bez pyszności. Strawę cielesną zapewnią stoiska Parafialnego Zespołu „CARITAS” oraz Związku Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”. Regionalnymi rarytasami będą karmić gości Koła Gospodyń Wiejskich, których stoiska promocyjne zostaną sfinansowane przez LGD „Puszcza Kozienicka” w kwocie 3 300 zł. Ponadto nasze Stowarzyszenia będzie mogło uraczyć Państwa pysznymi sokami i koktajlami.

Znajdzie się również szereg atrakcji dla dużych i małych – pomiary ciśnienia, kule bubble football czy dmuchańce. Na przejażdżkę konną zaprosi Państwa „Stajnia Kociołki” a miłośnicy „koni mechanicznych” będą mieli przyjemność wybrać się na przejażdżkę motocyklami Stowarzyszenia Historyczno – Ekspolracyjnego „Zapilcze”. Wielbiciele militariów będą mogli również spróbować swoich sił na strzelnicy przygotowanej przez Radomski Oddział Fundacji Na Rzecz Obronności Kraju „Combat Alert” z Radomia oraz przyjżeć się z bliska armacie – Stowarzyszenia „Armata Prawosławna”.

Mnóstwo atrakcji dla jednego, szczytnego celu.

Zatem jeszcze raz Państwa serdecznie zapraszamy!!! Budujmy wspólnie Hospicjum w powiecie kozienickim. Spotkajmy się 22 września w Kozienicach!!!

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcą, którzy zechcieli wesprzeć tą szczytną akcję i zgłosili się do naszego biura:

  1. Twórcą regionalnym:

– Władysława Drachal

– Zbigniew Kurasiewicz

– Eugenia Kuna

– Józef Kondeja

– Maria Podsiadła

– Genowefa Śledź

– Henryka Chachaj

– Janusz Ostrowski

– Marlena Zielińska

– Andrzej Zieliński

– Stanisława Gołąbek

– Krystyna Kondeja

– Jadwiga Andrzejewska

– Gabriela Osińska

– Klub Miłośników Robótek Ręcznych „Niteczka”

 

  1. Przedsiębiorcom:

– Centrum Naturoterapii i Spa Małgorzata Markiewicz

– Eko –Pralnia Czyścioch Bartłomiej Woźniak

– Beta Pułkowska JANINA Laboratorium Analiz Lekarskich, Poradnie Specjalistyczne

– Firma Nidex Danuta Niedzielska

– Michał Józefowicz Firma „Szpilka” 

– Salon fryzjerski Jacek Baranowski

– Studio Figura Kozienice

– Usługi Hydrauliczne Robert Potrzebowski

– Moto – Almar Marceli Tęcza

– Arco – Iris Małgorzata Tęcza

 

  1. Kołom Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszeniom:

– KGW Bąkowiec

– KGW Nowa Wieś – „Babeczki z Pieprzem i Solą

– KGW Brzeźnica

– KGW Głusiec

– KGW „Marianianki” Marianów

– KGW Wilczkowice Dolne

– KGW „Głowaczowianki” Głowaczów

– KGW „Babeczki w Trzebieniu” – Trzebień

– KGW Sieciechów

– KGW Świerże Górne

– Stowarzyszenie „Nowoczesna Gospodyni” Stanisławice

– Stowarzyszenie „Wesołe Słoneczka z Cecylówki – Cecylówka Brzózka

– Stowarzyszenie „Kwiat Lipy” – Lipa

 

  1. Naszym beneficjentom:

– Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi „Nasze Dzieci”

– Stowarzyszenie Historyczno – Ekspolracyjne „Zapilcze”

– Stowarzyszenie „Armata Prawosławna”

– Stowarzyszenie „Słowik”

– Klub Seniora „Relaks”

– Chór Seniora „Wrzos”

– Gmina Magnuszew

 

oraz Domowi Pomocy Społecznej w Kozienicach i Radomskiemu Oddziałowi Fundacji Na Rzecz Obronności Kraju „Combat Alert” z Radomia.