Ponad 28 tysięcy złotych udało się zebrać podczas festynu charytatywnego w Gniewoszowie. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie malutkiego Wojtusia.

Impreza odbyła się 17 czerwca na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym.

W programie znalazły się występy taneczne dzieci, przedstawienie „Kopciuszek” na wesoło – w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum w Gniewoszowie, pokaz ratowniczy OSP Gniewoszów, Wysokie Koło i Sarnów oraz przyjęte z wielkim entuzjazmem przedstawienie „Czerwony Kapturek”, tym razem w wykonaniu rodziców.

Wśród zaplanowanych atrakcji znalazły się również gry i zabawy przygotowane przez Centrum Inicjatywa, przejazdy na kładach, dmuchane zjeżdżalnie czy malowanie buziek. Nie zabrakło także oferty dla starszych uczestników festynu. Dorośli mogli skorzystać z symulatora dachowania, symulatora poduszki powietrznej oraz możliwości jazdy na troleju. Miłośników motocykli do swojego stoiska zapraszał serdecznie Klub Motorowy KKM. Ponadto na scenie zaprezentował się zespół LORENS.

Na uczestników imprezy czekały również przekąski: kiełbaski z grilla, smakowite lody, ciasta oraz inne słodkości. Nie mogło się obyć oczywiście bez loterii oraz licytacji. A wylicytować można było wiele ciekawych nagród. Wśród nich m.in. obrazy, cenne gadżety, różnorodne vouchery oraz przejażdżkę motocyklową z wójtem Marcinem Gacem.

Na festynie nie mogło również zabraknąć naszego stowarzyszenia, które z wielkim entuzjazmem włączyło się w akcję charytatywną. Wraz z Ryszardem Szewczykiem z Pszczelarskiej Zagrody Edukacyjnej udało nas się zebrać aż 952 złote. A wszystko to za sprawą przepysznych soków, koktajli oraz złocistego miodu.