Wianki świąteczne to obecnie jedna z najpopularniejszych wielkanocnych ozdób. Stanowią atrakcyjną oraz niezwykłą dekorację zarówno stołu, jak i wejścia do domu.

A, że Wielkanoc tuż tuż, postanowiliśmy zorganizować warsztaty, podczas których uczestnicy wykonają własnoręcznie wianki, które wprowadzą do ich domów świąteczny nastrój.

Celem zajęć było także przypomnienie różnorodnych tradycji i zwyczajów związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, jak również zwiększenie integracji oraz zachęcenie do aktywności społecznej osób dorosłych.

Zajęcia odbyły się 24 marca, w gminie Garbatka – Letnisko. Wzięły w nich udział panie ze Stowarzyszenia „Aktywni 50 plus”. Warsztaty poprowadziła  pani Natalia Karcz.

Podczas zajęć uczestnicy mogli dać upust swoim artystycznym talentom, pobudzić wyobraźnię i swoją kreatywność. W ruch poszła bibuła, kolorowe, przepiękne kwiaty i różnorodne jajeczka.

Na efekty pracy długo nie trzeba było czekać. Powstały prace wyjątkowe i nietuzinkowe –  wianuszki wielkanocne w kolorach wiosny.