Piąty cykl w ramach warsztatów pełnych smaku odbył się aż w dwóch miejscowościach.

Najpierw 26 marca gościliśmy w Bąkowcu, gdzie przedstawicielki KGW w Bąkowcu oraz KGW w Sieciechowie uczyły się wraz z Katarzyną Kosmalą przyrządzać zdrowe i pyszne dania. Na stole zagościły: pierogi z burakami i szczypiorkiem, sałatka fińska z pietruszką, pasta z czerwonej soczewicy z kolendrą, ryba pieczona z puree z zielonego groszku i orzechami nerkowca, naleśniki  z kremem cytrynowym oraz lemoniada z mrożonym arbuzem i miętą. Spotkanie zaszczyciła swoją obecnością Teresa Fryszkiewicz – Wójt Gminy Garbatka – Letnisko.

W środę 30 marca udaliśmy się na rewizytę do Sieciechowa, gdzie dołączyły do nas przedstawicielki KGW w Głuścu. Tym razem tematem zajęć było artystyczne zdobienie babeczek pod przewodnictwem Ilony Samek – Baran. Do zespołu pań dołączyła Mirosława Pachocka – Sekretarz Gminy Sieciechów, która także próbowała swoich sił w cukiernictwie.

Cykl zakończyły zajęcia z carvingu, poprowadzone przez Tomasza Wodzińskiego. Panie poradziły sobie bardzo dobrze w nadawaniu warzywom i owocom nowych, fantazyjnych kształtów.

 

Zdjęcia: Katarzyna Kosmala, Ilona Samek – Baran, Tomasz Wodziński, Maria Gola